ליטוש שיש

ליטוש שיש זה בהחלט אומנות. גם אלו שתמיד מחפשים את הזול ביותר (ולרוב גם מוצאים), בליטוש שיש הם יופתעו מהמחירים הגבוהים. המחירים גבוהים בליטוש שיש, לא בגלל כי "מישהו מנסה לעשות עליכם סיבוב", אלא כי זה באמת דורש זמן, והמון. מאמץ גדול, כלים מיוחדים ויקרים והכי חשוב אומנות. אם פוליש כל אחד יכול לעשות בעצמו, הרי שבליטוש שיש, רבים מחברות הפוליש ישיבו את פניהם בשלילה. קצת רקע כללי על התחום: כאשר זוג מתלבט האם לעשות שיפוץ לרצפת הבית או לנקות, השיקול המרכזי בדר"כ הוא הכסף. אין מה לעשות, אנו מושפעים ולרוב מוגבלים סכום מסוים שאותו אנו מוכנים להשקיע. כאשר הרצפה בבית היא שיש, לא תמיד שווה להחליפה, גם אם מדובר על מצב קשה כמו שריטות, חורים, כתמים וכו'. א"כ מה שהשוק מציע, זה ליטוש שיש.

מה זה ליטוש שיש ואיך עושים את זה?

הרעיון המרכזי בליטוש שיש, זה להוריד שכבה דקה של השיש הקיים, ע"מ לגרום ליישור מוחלט של השיש שאובד עם השנים ונראה רע. ליטוש שיש נעשה בעזרת דיסקית יהלום, וזה דורש מיומנות רבה. עומק הליטוש, כלומר מספר הס"מ/מ"מ שהחברה תלטש, יהיה אך ורק בהתאם למצב השיש. בשיש שעבר הרבה, בלשון המעטה, יהיה צורך ללטש שכבה לא קטנה של השיש, כדי להגיע למצב של יישור אחיד. ליטוש שיש אורך הרבה זמן, ויכול לקחת גם כמה ימים, לפני שתתחילו תהליך זה, בקשו לדעת את כל הפרטים לגבי הליטוש ואת כל מה שמצריך מכם.

זה לא נגמר בליטוש – יש גם הברקה

לאחר כל שלב הליטוש, רוב הלקוחות לא מסתפקים רק בזה שאין חריצים וסדקים בשיש, אלא רוצים את הרצפה גם בעלת מראה מבריק. כאן ישנן שתי אפשרויות: האחת, הברקה קריסטלית, והשניה מריחת ווקס. יש גם אופציה שלישית של מריחת סילר, אך היא בנוסף לאחת משתי האפשרויות הנ"ל. על כל אחד מתהליכים אלו הכנו מדריך מיוחד שמפרט היטב את יתרונותיו וחסרונותיו. מומלץ לעיין במדריכים המלאים ולבחור באופציה הרצויה לכם. עוד פרטים, תקבלו את נציג של חברת פוליש אומנות.